Stypendia wójta gminy Luzino przyznane
Najzdolniejsi uczniowie z gminy Luzino otrzymali stypendia wójta. Jak przyznali nagrodzeni, takie wsparcie pozwoli im realizować kolejne cele.
Najzdolniejsi uczniowie z gminy Luzino otrzymali stypendia wójta. Jak przyznali nagrodzeni, takie wsparcie pozwoli im realizować kolejne cele.
W minioną niedzielę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Luzinie rozbrzmiewały pastorałki. Mieszkańcy już po raz trzeci mieli okazję uczestniczyć we „Wspólnym Kolędowaniu”.
Mieszkańcy Luzina mieli okazję przeżyć magię świąt z zespołem Enej, który w tym roku wydał wyjątkową płytę „Kolędy pod wspólnym niebem”.
Jak co roku w Luzinie odbędzie się koncert kolęd. Tym razem zaprezentuje je znany i lubiany zespół Enej.
Gmina Luzino może poszczycić się kolejnym obiektem sportowym. Otwarto bowiem nową halę przy Szkole Podstawowej nr 1 w Luzinie. Dzięki przekazaniu zarządu nad obiektem do Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki ma być on dostępny nie tylko dla uczniów.
Najlepsi sportowcy i trenerzy z gminy Luzino w 2018 roku zostali docenieni podczas corocznej Gali Sportu, która odbyła się w hali Gminnego Ośrodka Sportu Rekreacji i Turystyki.
Tradycyjnie, w hali sportowej w Luzinie, odbędzie się Boże Narodzenie na Kaszubach połączone z Mikołajem dla dzieci. To wszystko już 9 grudnia.
W Luzinie odbył się pokaz wyjątkowego spektaklu, pokazującego drogę Polaków do niepodległości.
W Gminie Luzino niedzielne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej przy udziale żołnierzy.
W Szkole Podstawowej nr 1 w Luzinie odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Luzino.
Zakończyła się budowa ulicy Okólnej w Luzinie. Powstał asfalt, chodnik po obu stronach i to, czego gołym okiem nie widać – część kanalizacji sanitarnej i kanalizacja deszczowa.