Dodatkowe miliony w miejskim budżecie
Za nami XLVIII Sesja Rady Miasta Wejherowa, której głównym punktem były zmiany w budżecie i wprowadzenie do niego dodatkowych środków.
Za nami XLVIII Sesja Rady Miasta Wejherowa, której głównym punktem były zmiany w budżecie i wprowadzenie do niego dodatkowych środków.
Równo 12 miesięcy temu mieszkańcom Wejherowa zaprezentowana została Karta Mieszkańca, dzięki której mogą korzystać oni z różnego rodzaju ulg i zniżek. Pierwszą rocznicę powstania Wejherowskiej Karty Mieszkańca miasto świętować będzie w najbliższą sobotę w EkoFabryce.
Świąteczne iluminacje, kolorowa choinka i stoiska, na których można spróbować lokalnych przysmaków i specjałów kuchni polskiej i litewskiej – tak w kilku słowach można opisać wejherowski Jarmark Bożonarodzeniowy, który również w tym roku odbędzie się w centrum miasta.
Kolejna droga w Wejherowie została utwardzona. Tym razem mowa o ulicy Ogrodowej. Łączny koszt zadania to 391 tysięcy złotych.
Wejherowo przygotowuje się do nowego programu rewitalizacji. W mieście odbyły się konsultacje społeczne na temat wyznaczenia tzw. obszaru zdegradowanego, który objęty były działaniami zawartymi w przyszłym programie.
Prace w Parku Kaszubskim w Wejherowie są już na finiszu, a to oznacza, że najprawdopodobniej na początku przyszłego roku kolejne miejsce spotkań na łonie natury w mieście zostanie otwarte.
W grudniu otwarta zostanie nowa droga łącząca ulicę Strzelecką z ulicą Sucharskiego w Wejherowie.
W wejherowskim ratuszu odbyła się sesja Rady Miasta, która zwołana została, aby przekazać powiatowi wejherowskiemu środki na trwającą przebudowę ulic Przemysłowej i Tartacznej.
W wejherowskim ratuszu odbyło się podpisanie umowy na wykonanie kolejnego etapu węzła „Zryw”. W wydarzeniu oprócz prezydenta miasta i wejherowskich radnych udział wzięli wojewoda pomorski Dariusz Drelich i Marcin Horała Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
W wejherowskim ratuszu odbyła się kolejna sesja Rady Miasta. Podczas niej radni zdecydowali zarówno o przesunięciach środków w miejskim budżecie, jak i o wzroście od przyszłego roku podatku od nieruchomości oraz opłaty za wywóz odpadów.
Jedna z przedwojennych kamienic w Wejherowie przeszła metamorfozę. Dzięki zaangażowaniu wspólnoty i wsparciu miasta budynek zyskał m.in. nową elewację.