TTM Player
piątek, 8.03.2019

Stowarzyszenie zawalczy o jakość powietrza w Wejherowie

Karina Labuda, Marek Trybański

Ich działania maja uświadomić jak groźne dla zdrowia jest zanieczyszczone powietrze. Działacze Wejherowskiego Alarmu Smogowego założyli wczoraj stowarzyszenie, aby móc prowadzić skuteczniejszą walkę ze smogiem.

nazwa posta miasto Wejherowo piątek, 8.03.2019 Potrącenie na Kościuszki w Wejherowie Kalina Janczewska, Karina Labuda, Marek Trybański

W piątek około godziny 08.00 rano, na ulicy Kościuszki w Wejherowie, doszło do potrącenia mężczyzny. Samochód osobowy marki Opel, w okolicach pasów potrącił pieszego.

nazwa posta miasto Wejherowo piątek, 8.03.2019 Uczą się pierwszej pomocy, by pewnie ratować życie Kalina Janczewska, Karina Labuda, Marek Trybański

67 proc. Polaków deklaruje, że potrafi udzielać pierwszej pomocy, ale tylko 19 proc. jest pewnych swoich umiejętności w tym zakresie. By zmienić te niechlubne statystyki, wejherowianka postanowiła przeszkolić mieszkańców miasta w tym zakresie i skorzystała z opcji Budżetu Obywatelskiego.

nazwa posta miasto Wejherowo piątek, 8.03.2019 Sabat czarownic na Dzień Kobiet w muzeum Patrycja Drewa, Daniel Zaputowicz

Tego dnia w wejherowskim muzeum rządzą kobiety, to dla nich został dziś zwołany VI Sabat Kaszubski. Tegoroczna edycja skupiła się wokół tematu domu, jako dziedzictwa Kaszub. Były wykłady prowadzone przez kobiety, a także koncert i tradycyjnie już- konkurs na najciekawszy sprzęt do latania.

nazwa posta gmina Kosakowo piątek, 8.03.2019 Kosakowo pełne talentów Karina Labuda, Marek Trybański

Rozsławiają gminę na arenie krajowej i międzynarodowej. Wczoraj w Domu Kultury w Pierwoszynie odbyła się coroczna gala wręczenia Nagród i Wyróżnień Wójta Gminy Kosakowo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz wysokie wyniki sportowe mieszkańców.

1